blog

To temat kolejnej rozmowy z cyklu z „technologią w tle” nawiązujący do zbliżającego się Open Forum, które odbędzie się już 21 marca …

Czym dla człowieka jest rozwijająca się technologia i sztuczna inteligencja? Po co nam mądrość i jak możemy lepiej odnajdywać się we współczesnym świecie. Zapraszam Cię do fascynującej rozmowy o technologii i człowieku z Wiesławem Bartkowskim

Odkryj praktyczne rady dotyczące planowania roku zgodnie ze sobą od Małgorzaty Czerneckiej, psycholożki biznesu i Wellbeing Wizard. Dowiedz się, dlaczego zatrzymanie, refleksja i świadome cele mogą wpłynąć pozytywnie na Twój rok. Posłuchaj tej inspirującej rozmowy w trzecim sezonie Rozmów Regeneracyjnych.

Czy rozwój osobisty może iść w parze z efektywnością biznesową? W przypadku Edyty Szeli to duet doskonały. Ta rozmowa może być inspiracją dla każdego przedsiębiorcy. Zapraszam do przeczytania artykułu i wysłuchania całej rozmowy.

Przedsiębiorczość to temat Rozmowy Regeneracyjnej, do której zaprosiłam Piotra Nowosielskiego założyciela Just Join IT i Rocket Jobs. Jeśli ciekawi Cię tematyka lidershipu …

Do kolejnej Rozmowy Regeneracyjnej zaprosiłam Annę Ryczek – trenerkę oddechu metodą Butejki oraz Tlenowej Przewagi. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego świadomy oddech …

Dobre relacje z ludźmi zarówno te prywatne, jak i zawodowe, są ważnym elementem naszego społecznego funkcjonowania. Dają nam poczucie bezpieczeństwa, przynależności, kompetencji, …

ESG za chwilę będzie dotyczyło wszystkich firm i przedsiębiorców. Odpowiedzialny biznes to już nie slogan, a rzeczywistość. O tym rozmawiam z moją gościną Martą Wrembel, zapraszam.

Różnorodność i inkluzywność to dwa tematy, do których regularnie wracam w Rozmowach Regeneracyjnych, przyglądając się im z różnych perspektyw. Robię to, by …

Gość tego odcinka – Łukasz Szymula to przedsiębiorca stawiający na odważne i innowacyjne przywództwo. Regularnie wprowadza zmiany organizacyjne w swojej firmie, by …

HIV i AIDS to nadal nasza rzeczywistość, chociaż to tematy tabu. Nie mówiąc o problemie, nie sprawimy, ze zniknie. Przeczytaj koniecznie!

Do tego odcinka Rozmów Regeneracyjnych zaprosiłam wyjątkowego gościa, który jako pierwszy zdobył dwa bieguny w jednym roku i został wpisany do Księgi …

Jak AI zmieni edukację? Czy te zmiany już zachodzą czy to kwestia przyszłości? Co dzieje się w tym obszarze i gdzie w tym wszystkim jest człowiek? Do tej rozmowy zaprosiłam Krzysztofa Wojewodzica, CEO Escola SA

Męskie poczucie własnej wartości, temat o którym się nie mówi, albo mówi za mało. Przeczytaj i posłuchaj o mężczyznach i ich rozwoju i o tym dlaczego to ważne. Z Pawłem Mosakiem rozmawiam o jego drodze i doświadczeniach.

Czym jest świadome życie? Umiejętnością patrzenia na siebie w pełni. Świadomość to klucz do harmonii, ale trzeba o nią zadbać. Zapraszam Cię do przeczytania historii Moniki Meziani, Polki, która świadomie wybrała swoją religię i sposób myślenia.

Depresja to nei moda, to poważna choroba, która zagraża życiu. O tym czym jest, jak ją rozpoznać i o leczeniu rozmawiam z psychiatrą dr n. med. Andrzejem Silczukiem

Co dla dorosłego oznacza wewnętrzne dziecko? Jakie znaczenie w dorosłym życiu ma uzyskanie kontaktu ze swoim wewnętrznym dzieckiem? O tym rozmawiam z Iwoną Pawłowską, coachką i mentorką.

Już jutro - 26 maja rusza Rajd Flaminga. Ekipa przedsiębiorców pojedzie samochodami elektrycznymi do Rovaniemi do Św. Mikołaja z misją zbierania funduszy na Fundację Gajusz z Łodzi. Koniecznie przeczytaj, posłuchaj i wesprzyj:)

Czym jest siostrzeństwo, kobiece przywództwo i jakie cechy w tym pomagają. O tym rozmawiam z Joanną Malinowską-Parzydło

Język, jakim się posługujemy, jest jednym z elementów wpływających na obraz naszej osoby, i mocno wiąże się z naszą tożsamością. O feminatywach, regionalizmach i miłości do języka polskiego rozmawiam z Maciejem Makselonem.

Neuroatypowość - jak sobie z nią radzić i jak szukać własnych metod działania i czy może być czymś co Cię wyróżni w biznesie? O tym jaką drogę przeszedł i gdzie jest dziś neuroatypowy Dawid Gościk - przeczytaj i posłuchaj.

Ajurweda to najstarszy system medyczny znany od ponad 5 tysięcy lat. Przeczytaj o tym, że nadal ma zastosowanie w życiu, a nawet w biznesie - przeczytaj i posłuchaj rozmowy z Anną Majczyk-Zawadą.

O różnorodności ostatnio mówi się bardzo dużo, ale czasem zapominamy, że dotyczy nas wszystkich. Wszyscy się od siebie różnimy. Po prostu. I między innymi o tym rozmawiam z Andrzejem Zdanowskim, moim gościem.

Czy i w jaki sposób technologia może wspierać psychoterapię? O tym w jaki sposób robi to Wellbee.pl rozmawiam z Pawłem Chrzanem, założycielem i wiceprezesem tej platformy.

W dzisiejszych czasach dobrem luksusowym staje się czas przeznaczony na spotkanie człowieka z człowiekiem. Spotkanie, które wszystko zmienia. I o tym rozmawiam w kolejnej rozmowie z Moniką Jankowską.

Język, mindfulness, inkluzywność, szacunek i kondycja psychiczna to słowa klucze rozmowy, którą przeprowadziłam z Zuzanną Ziomecką. Zapraszam do przeczytani artykułu i wysłuchani całej rozmowy.

Jak będzie wyglądał biznes przyszłości? Na co musimy postawić dziś, by do tej wielkiej niewiadomej się przygotować? Przeczytaj i posłuchaj Rozmowy z Emilią Gawryluk.

Do kolejnej już rozmowy z cyklu „Regeneracyjnie o Biznesie” zaprosiłam człowieka z ogromnym doświadczeniem i wyjątkową cechą, która bardzo przydaje się w …

Co ma filozofia do biznesu? To jest wpis i Rozmowa, która zwraca uwagę na przedefiniowanie roli biznesu i na uważne spojrzenie na człowieka. Rozmowa z Nel Berezowską Lewicką - Dyrektorką programową Open Forum

O inluzywności mówimy jak o nowym trendzie tymczasem może warto zacząć mówić o niej tak zwyczajnie. Po ludzku. Z akceptacją i szacunkiem. O inkluzywności tak po ludzku, rozmawiam z Susanną Romantsovą.

Jakich liderów potrzebują dziś organizacje? Zmieniająca się rzeczywistość wymaga od właścicieli firm dostosowania się do potrzeb pracowników, które również się zmieniają. Dlatego, jak mówi Łukasz Szymula, „potrzebujemy bardzo szczególnych liderów”.

Czym jest holakracja i czego wymaga od organizacji? O tym rozmawiam z Anną Zarudzką co-CEO firmy BOLDARE zorganizowanej właśnie w ten sposób. Zapraszam do lektury i posłuchania kolejnej Rozmowy Regeneracyjnej.

Zastanawiasz się jakie kompetencje będą Ci potrzebne w pracy by konkurować z maszynami i powszechną automatyzacją? Ten artykuł i rozmowa są dla Ciebie! Z Iwo Zmyślonym rozmawiam właśnie o kompetencjach, sprzedaży przedsiębiorczej i przyszłości przywództwa.

O sensie pracy i tym jak jego odczuwanie lub nie przekłada się na bardzo konkretne konsekwencje dla organizacji rozmawiam z dr Bartłomiejem Brachem, badaczem sensu pracy i purpose organizacji

O głosie można powiedzieć, że jest Twoją wizytówką. Ale czy wiedziałeś, że możesz nad nim pracować? Praca z głosem daje wiele innych korzyści niż tylko jego poprawa. Przeczytaj i posłuchaj rozmowy z Małgorzatą Komońską.

Czym jest psychobiologia i jak może pomóc nam w poszukiwaniu źródeł naszych chorób? Czy możliwe jest by nigdy nie chorować? Sprawdź! Przeczytaj i posłuchaj rozmowy z dr n.med. Marzanną Radziszewską

Czy zrównoważony rozwój Cię dotyczy? Tak. Za każdym razem gdy kupujesz, wyrzucasz i zastanawiasz się czy kupowanie kolejnej rzeczy ma sens.

Słowa mają moc, pewnie słyszałeś to nie raz. Ale jak to działa? Jaki wpływ na nasze relacje z sobą i z innymi mają wypowiadane słowa? Przeczytaj i posłuchaj rozmowy z Moniką Jankowską.

Czym jest wypalenie zawodowe i czy może dla nas być szansą na lepsze życie? Zapraszam do przeczytania i wysłuchania rozmowy z Joanną Karpetą.

Wolność nie jest dana raz na zawsze. Jest procesem. Przeczytaj i posłuchaj rozmowy z prof. Anną Siewierską-Chmaj, politolożką.

Jak sobie radzić z żałobą oraz jak towarzyszyć w żałobie komuś, kto właśnie ją przeżywa? To trudne momenty i trudne rozmowy, ale trzeba zacząć o nich rozmawiać. Rozmowa z Dariuszem Majakiem, psychologiem.

Czasem tak jest, że choroba lub kryzys, który nas dotyka jest dla nas błogosławieństwem i momentem by zacząć żyć na nowo. Przeczytaj i posłuchaj historii Pauliny Patro.

Jak dbać o swój work-life balance prowadząc biznes online? Swoimi przemyśleniami dzieli się z nami ekspertka budowania marki online Joanna Ceplin.

O tym jak rozmawiać z nastolatkiem będąc rodzicem, oraz nauczycielem, jak budować mądrze relacje i jak szanować siebie nawzajem. Przeczytaj i posłuchaj rozmowy z Agnieszka Baranowską.

Jakie korzyści wellbeing może przynieść w firmie? To kwestia odpowiedzialności za biznes i ludzi. To przyszłość i konieczność. Przeczytaj i posłuchaj rozmowy z Izabelą Kluzek-Kot

Dowiedz się, jak z niezastąpionej szefowej na niemalże całodobowym etacie, Marta Woźny-Tomczak stała się szefową pracującą 4 godziny dziennie w zgodzie ze sobą.

Czym jest work-life balance? Ideą, która pozwala firmom tworzyć lepsze środowisko pracy dla pracowników, a pracownikom wieść szczęśliwsze życie. W temat wprowadza nas Magdalena Rycak.

Wiele urosło mitów wokół coachingu. O tym czym jest coaching dowiedz się z tej rozmowy z Lilianną Kupaj właścicielką Szkoły Coachingu. Korzystaj z coachingu mądrze.

Jaki jest wizerunek branży rozwoju osobistego? Jak budować pozytywny wizerunek branży? Te wskazówki pomogą Ci dołożyć do tego swoją cegiełkę! Przeczytaj i posłuchaj rozmowy z ekspertką Barbarą Krysztofczyk

Czy możemy być szczęśliwi? Co to oznacza? Czy gdy obok jest wojna to mamy prawo być szczęśliwi? Jak osiągnąć szczęście? Przeczytaj i posłuchaj tej rozmowy z o. dr Piotrem Kwiatkiem.

Talenty - jak działać z nimi w zgodzie? Jak pomóc sobie robiąc test talentów Gallupa. Talenty to temat rzeka! Poznaj swoje talenty. Posłuchaj tej wesołej i pełnej przykładów rozmowy z Justyną Kurek-Wdowiak.